کرکره برقی موتور توبلار

کرکره برقی موتور توبلار

کرکره برقی ، درب غلتکی یا درب سقفی مقطعی نوعی از کرکره درب یا پنجره است که متشکل از بسیاری از اسلایدهای افقی (یا گاهی میله ها یا سیستم های وب) است که به هم متصل می شوند. درب باز می شود وقتی بالا می رود و پایین می آید تا بسته شود. در درهای بزرگ ، این عمل ممکن است موتوری باشد، کرکره برقی مکان مورد نظر را در برابر باد ، باران ، آتش سوزی و سرقت محافظت می کند. به صورت شاتر ، در جلوی پنجره استفاده می شود و از پنجره در برابر خرابکاری و تلاش برای سرقت محافظت می کند. کرکره برقی دارای دو نوع موتور به نام های موتور توبلار و موتور ساید است. در این مقاله به ساختار کرکره برقی و نوع موتور ان می پردازیم.

کاربرد کرکره برقی:

کرکره برقی کاربردهای زیادی از جمله درب وانت ، گاراژ ، آشپزخانه ، مدرسه ، زندان و انبار دارد. در مناطقی که غالباً در معرض هوای نامناسب قرار دارند ، از کرکره غلتکی به عنوان روش عایق بندی استفاده می شود ، می تواند از پنجره ها در برابر آسیب تگرگ محافظت کند و می تواند در برابر باد شدید مقاومت کند.

موتور توبلار:

موتور توبلار  Takindoorپرده ها را به آرامی و دقیق حرکت می دهند. درایوهای الکتریکی با ترمز نرم دارای سرعت کم یکپارچه هستند که برخورد ملایم و توقف مناسب را تضمین می کند. این نوع موتور دارای صدای بسیار کمی است.

انواع موتور توبلار:

این نوع موتور دارای دو نوع است که اولین نوع ان سنگین صنعتی است و دومین نوع ان سبک است. در نوع اول یعنی سنگین صنعتی قدرت موتور در حدود 140 تا 300 کیلوگرم است و در نوع دوم قدرت موتور در حدود  30 تا 140 کیلوگرم است و در نوع اول برای مکان هایی استفاده می شود که عرض تیغه زیاد و مکان دارای تردد زیادی است و در نوع دوم برعکس است و مکان های نصب این نوع موتور خیلی شلوغ نیستند و عرض تیغه نیز کم است.

موتور توبلار دارای چه مزیت هایی است:

ابتدایی ترین مزیت این نوع موترو حجم کمی است که نسبت به موتور ساید در درون جعبه کرکره اشغال می کند و دومین مزیت ان هزینه مناسب این نوع موتور توبلار است و دارای ظاهری بسیار زیباتر است نسبت به نوع موتور دیگر، البته این را نیز بیان کنم که سایت takindoor اطلاعات بیشتری نیز برای خرید این نوع موتور توسط کارشناسان خود به شما خواهد داد.

موتور توبلار دارای چه معایبی است:

این نوع موتور برای کرکره های سنگین زیاد مناسب نیست زیرا دارای محدودیت تحمل وزن است. وقتی می خواهید آن را تعمیر کنید باید حتی سایبان کرکره را نیز باز کنید بنابراین این دسترسی نداشتن سریع به موتور نیز جزیی از معایب این نوع موتور است، در برخی از موارد این نوع موتور ups وجود ندارد و وقتی برق قطع شود نمی توان برق اضطراری را وصل کرد. این نوع موتور دارای سیستم پاراشوت نیست پس ممکن است سقوط کند در صورتی که گیربکس دچار مشکل شود. تعمیر این نوع موتور نسبت به موتور ساید زمان بیشتری را می طلبد.

هنگام تعیین یک موتور توبلار باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • سطح امنیت
 • جریان هوا / نیازهای بینایی
 • حفاظت حرارتی
 • عرض و ارتفاع دهانه
 • زیبایی شناسی
 • تعداد دفعات استفاده
 • روش عمل
 • بودجه
 • نیازهای مکان
 • ویژگی های ایمنی

ساختار موتور توبلار:

 • موتور
 • تاج و آداپتور
 • آچار تنظیم میکروسوئیچ
 • آچار خلاص کن
 • خار و بست ها
 • پایه ستاره ای خورشیدی یا کتابی

ساختار اصلی کرکره برقی:

موتور

یک موتور در بالای درب قرار گرفته و تمام اجزای مکانیکی کرکره را تأمین می کند. دارای دو نوع موتور توبلار و ساید.

ترمز ایمنی

در صورت خرابی موتور در صورت نیاز به دسترسی عابر پیاده یا وسیله نقلیه ، از افتادن درب جلوگیری می کند.

سایبان

بدین ترتیب این اجزای درب غلتکی در سطح بالایی احاطه شده است تا سبب زیبایی بیشتر شوند.

پرده

طولهای تکیه ای افقی از طریق شکل بهم پیوسته توری با هم نگه داشته می شوند ، یا از یک شکل مسطح یا محدب استفاده می شود. درپوش های انتهایی در هر انتهای توری پرچ می شوند تا همه آنها در جای خود قفل شوند و پرده کرکره غلتکی تشکیل شود.

مونتاژ غلتک

یک لوله فولادی یا آلومینیومی است که در دو طرف صفحه انتهایی نصب شده و برای نگه داشتن پرده کرکره استفاده می شود. پرده هنگام استفاده به دور مجموعه غلتک می چرخد.

مزایای نصب کرکره های برقی چیست؟

نصب و راه اندازی

کرکره برقی را می توان در هنگام ساخت ملک نصب کرد تا امنیت یا حفاظت از آتش را بهبود بخشید.

امنیت

درب های کرکره ای به عنوان یک درب دارای امنیت بالا ، از حفاظت و امنیت مطلوب در برابر سرقت و خرابکاری اطمینان حاصل می کنند. درب های کرکره ای می توانند حریم خصوصی ملک شما را تقویت کنند و فضای داخلی خانه یا فضای تجاری شما را از دنیای خارج محاظت کنند. به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می کند: اگر افراد نتوانند داخل آن را ببینند ، خطر سرقت برای اموال شما را به حداقل می رساند. معمولاً از فولاد گالوانیزه مستحکم ساخته می شوند و از بالاترین کیفیت امنیت برای اموال شما برخوردار هستند. بسته به محدودیت های برنامه ریزی می توان درها را به فضای داخلی یا خارجی ملک نصب کرد.

حفاظت در مقابل آتش

کرکره های غلتکی همچنین می توانند به عنوان درب ضد حریق و به ساختمان های ضد حریق اضطراری ، حاوی آتش سوزی و جلوگیری از گسترش آتش متصل شوند.

حفاظت از محیط زیست

با تغییر در مدلهای کرکره غلتکی ، شما می توانید دمای ساختمان را حفظ کنید.

کاهش سر و صدا

درب های پرده ای عایق نیز می توانند صدای خارج را کاهش دهند ، که به ویژه در مناطق ساخته شده در شهر بسیار مفید است. آنها همچنین می توانند سر و صدا درونی مکان مورد نظر را کاهش دهند ، که مانع از شکایت همسایگان یا شرکت های اطراف می شود.

باتوجه به اینکه این مقاله مرکز اصلی توضیحات آن در باره موتور توبلار است و اما درباره مزیت های کرکره برقی نیز مواردی ارائه شده است در صورت داشتن سوالات بیشتر با سایت Takindoor تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
تماس با مدیریت