شماره تلفن: 02122242687

درب پارکینگ کشویی یا ریلی

درب پارکینگ ریلی جدید، مزیت های فوق العاده ای را دارد

درب اتوماتیک پارکینگ ریلی، مناسب برای محیط هایی هستند که محدودیت فضا در آن ها وجود دارد. این درب ها، توسط چرخ دنده های قدرتمندی به شکل کشویی باز و بسته می شوند. در اصل، درب های کشویی به طور افقی و داخل یک ریل حرکت می کنند. زمان نصب درب پارکینگ کشویی، باید به این موضوع دقت داشته باشید که فضای کافی در سمت راست یا چپ محل نصب، به منظور حرکت درب باید وجود داشته باشد.

درب اتوماتیک ریلی، برای فضاهایی که پارکینگ آنها مسقف یا روباز است، قابلیت نصب را دارد. این درب ها، جدای از سهولت در باز شدن، امنیت را هم تأمین می کنند؛ زیرا افراد برای باز کردن درب اتوماتیک پارکینگ، احتیاجی به پیاده شدن از ماشین ندارند. به همین دلیل، احتمال سرقت اتومبیل کاهش می یابد. در گذشته از درب کشویی پارکینگ به شکل دستی استفاده می شد؛ اما به جهت سختی عملکرد برای سالمندان، درب اتوماتیک کشویی پارکینگ رواج پیدا کرد.

درب پارکینگ ریلی ساده، به علت سهولت در استفاده به سرعت جای نوع دستی را گرفت. درب پارکینگ ریلی جدید، فضای زیادی از پارکینگ را اشغال نمی کند؛ اما برای ساخت، عرض نسبتاً زیادی را نیاز دارد.

درب ریلی پارکینگ برقی

درب پارکینگ ریلی برقی، توسط ریموت باز و بسته می شود. موتور به کار رفته در این درب ها به وزن و طول آن بستگی دارد (بهترین نوع موتور که طول عمر خوبی دارد ساخت کشور ایتالیا می باشد). این در برقی با توجه به نحوه کارکردش، اثر فوق العاده ای در سهولت تردد می گذارد و روی درب های صنعتی، فلزی، استیل، فرفوژه، سنگ و چوب قابل نصب می باشد‌. جک ریلی همچون جک بازویی تک یا دو لنگه است.

دنده شانه ای نام قطعه ای است که در زیر درب های ریلی نصب می شوند و موجب حرکت روان درب بر روی زمین می گردند. بیشترین کاربرد درب ریلی پارکینگ برقی، در گیت های ورودی و خروجی، ورودی نگهبانی، کارخانجات صنعتی می باشد که با در نظر گرفتن وزن بالای هر لنگه از این درب ها، باز و بسته شدن به شکل اتوماتیک صورت می گیرد و نقش مهمی در کمک به نگهبانان کارخانه ها ایفا می کند.

درب پارکینگ ریلی برقی، توسط ریموت باز و بسته می شود.

مزایای درب پارکینگ ریلی جدید

درب پارکینگ ریلی جدید، مزیت های فوق العاده ای را دارد که هرکس از این مزایا خبر داشته باشد، به سرعت خرید آن را انجام می دهد. این مزایا عبارتند از:

  • دارای قابلیت تردد نامحدود
  • اشغال کردن فضای کم
  • داشتن حرکت نرم و بی صدا
  • باز و بسته شدن آسان به واسطه ریموت
  • قابلیت نصب باطری و استفاده از آن در زمان قطع برق
  • داشتن سنسور حرکتی به منظور کنترل در زمان تماس با موانع
  • مجهز به فلاشر در موقع عبور ماشین
  • استحکام بالا و دارای پوششی ضدخوردگی و ضدزنگ زدگی
  • امکان نصب درب نفر به منظور کاهش تردد
  • امکان نصب درب کشویی به شکل دو طرفه برای پارکینگ های عریض

شرکت مکث در، یکی از شرکت های معتبری است که سال ها سابقه درخشان در فروش این درب ها داشته است. با خرید از این شرکت دربی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب را خواهید داشت.

قیمت درب پارکینگ ریلی

قیمت درب پارکینگ ریلی به نوع متریال مورد استفاده در آن همچون موتوری که در آن به کار گرفته شده است، بستگی دارد. گاهی اوقات برای کاهش قیمت این درب، برخی از افراد سودجو از مواد اولیه نامرغوب استفاده می کنند و با کاهش قیمت تمام شده سعی در جذب مشتری دارند.

به طور کلی، در مشخص کردن قیمت یک محصول عوامل بسیاری مؤثر هستند. در رابطه با قیمت درب ریلی پارکینگ، دو عامل مهم وجود دارد: یکی وزن درب ریلی برقی و دیگری طول درب کشویی. درب اتوماتیک ریلی وزن بالایی دارد به همین علت، باید از تسمه های بلند و موتورهای قدرتمند جهت حرکت کشویی درب استفاده نمود.

بدین ترتیب، هر قدر وزن درب برقی پارکینگ کشویی بالاتر باشد به معنی استفاده از مواد اولیه بیشتر در ساخت آن است در نتیجه، قیمت هم بالاتر می رود. فاکتور دیگری که در قیمت درب برقی نقش بسزایی دارد، طول درب ریلی می باشد. این درب ها اغلب برای محیط هایی مورد استفاده قرار می گیرد که عرض ورودی بالایی دارند.

به همین منظور، طول درب اتوماتیک هم افزایش می یابد و بالطبع قیمت آن هم بالا می رود. زمانی که تصمیم به خرید درب اتوماتیک پارکینگی دارید، حتماً به تک لنگه یا دو لنگه بودن آن، نوع موتور، ابعاد، متریال استفاده شده برای ساخت درب و طرح مورد نظر توجه نمایید.

انواع درب پارکینگ ریلی

درب پارکینگ ریلی به سه دسته درب ریلی تک لنگه، دو لنگه و درب تلسکوپی تقسیم بندی می شود. این درب ها، علاوه بر تفاوت ظاهری از نظر عملکرد و فضایی که اشغال می کنند هم با یکدیگر فرق دارند. متن ذیل به شرح این موارد می پردازیم:

درب ریلی تک لنگه

این درب پارکینگی همان گونه که از اسمش پیداست، از یک لنگه درب تشکیل شده که این تک لنگه در زمان باز و بسته شدن در، به پشت فضای کناری درب حرکت می کند. این درب برقی، مدت بیشتری را برای باز و بسته شدن می طلبد و مناسب مکان هایی است که ورودی عریضی را شامل نمی شوند و فضای کافی کنار درب به منظور جمع شدن لنگه درب دارند.

درب ریلی دو لنگه

درب ریلی دو لنگه، از 2 لت در کنار هم تشکیل شده است که در زمان باز شدن، هر لت به یک طرف دیوار حرکت می کند. این درب، مناسب ساختمان هایی است که ورودی عریضی دارند و یا محیط کافی در کنار دیوار به جهت جمع شدن درب وجود ندارد؛ چرا که هم فشار وارد بر یک درب کمتر می گردد و هم مدت باز و بسته شدن درب در این سیستم، نصف حالت تک لنگه است.

درب ریلی تلسکوپی

درب تلسکوپی ریلی، عملکردی شبیه درب ریلی پارکینگی دارد. با این تفاوت که درب ریلی با یک لت روی ریل برای باز و بسته شدن حرکت می کند؛ اما درب اتوماتیک ریلی تلسکوپی دارای چند لت متحرک است که بر روی ریل حرکت می نماید و همین موضوع موجب اشغال کردن فضای کمتری می شود. این درب در دو حالت یک طرفه و دو طرفه وجود دارند. سرعت حرکت لت ها باید به گونه ای تنظیم گردد که تمام لت ها به صورت همزمان روی هم قرار بگیرند.

درب ریلی 90 درجه

این نوع درب پارکینگ کشویی مناسب مکان هایی است که فضای کناری به جهت جمع شدن درب را ندارند. این مدل درب با زاویه 90 درجه به کنار درب جمع می گردد و برای پارکینگ هایی با فضای کم که امکان نصب درب ریلی با بازشوی 180 درجه را ندارند، بسیار مناسب می باشد.

برای تهیه این درب ها می توانید با مراجعه به وب سایت مکث در، از طریق شماره های ذکر شده در آن قیمت را استعلام گرفته و سفارش خود را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *