درب اتوماتیک شیشه‌ ای گردان

درب اتوماتیک شیشه‌ای گردان

درب اتوماتیک شیشه ای گردان که به درب اتوماتیک شیشه ای چرخان هم معروف است، نقش مؤثری در کاهش مصرف انرژی ایفا می کند. این درب اتوماتیک برای مکان هایی که اختلاف دمای زیادی در داخل و خارج وجود دارد بسیار کارآمد و مفید است. این محصول با قالب کاری همیشه باز بودن در عین همیشه بسته بودن، در بالا بردن امنیت و به حداقل رساندن مقدار تلفات انرژی نقش مهمی را ایفا کرده و کار را برای تردد در اماکن شلوغی نظیر بیمارستان ها بسیار راحت کرده است. درب چرخان ترکیبی از 3 یا 4 لنگه است که از لبه، به شکل پره در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و به این صورت زاویه ای معادل 120 یا 90 درجه با هم می سازند. همچنین، نیروی محرکه آن از نیروی دست انسان، به موتور کوچکی منتقل می شود.

عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای گردان

برای حرکت این درب اتوماتیک از حسگرهای تشخیص وزن استفاده می گردد. نصب حسگرها در کف زمین انجام می شود و با تشخیص وزن و اعلام آن به برد فرمان، درب چرخش می کند. در ساخت این مدل از درب های اتوماتیک شیشه ای می توان از حسگر مادون قرمز هم استفاده کرد، حسگر با شناسایی حرکت، موجب چرخش درب می شود. این حسگر را می توان در بالای ورودی و روی اپراتور یا به روی لت ها نصب نمود. هر چند باید به این نکته هم توجه کنید که احتمال دارد سنسور تشخیص حرکتی که در بیرون از ساختمان نصب می شود، حرکت کسانی که قصد ورود به ساختمان را ندارند و تنها از جلوی درب آن عبور می کنند را نیز به حساب آورد و درب را باز می کند که این اقدام، می تواند برای مصرف انرژی موضوع بسیار مهمی باشد.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای گردان

درب اتوماتیک شیشه ای گردان شامل سه یا چهار لت است، این لت ها قابلیت اتصال از لبه به یکدیگر را دارند. در درب اتوماتیک چرخان 3 لت این ستون، سطح مقطع مثلثی دارد و مانند یک منشور است؛ اما در درب اتوماتیک 4 لت این ستون، شکل مکعب مستطیل را پیدا خواهد کرد و در اصل ستونی با سطح مقطع مربع یا مستطیل خواهد بود. از این ستون می توان به عنوان تبلیغات، دکور تزیینی و یا نمایش هدفی خاص، استفاده نمود.

درب اتوماتیک شیشه ای گردان دوقلو

درب اتوماتیک شیشه ای گردان دوقلو، نوع دیگری از درب اتوماتیک شیشه ای گردان است. این درب دارای دو قسمت اصلی است که هر یک دارای دو لت هستند. این لت ها با یکدیگر زاویه 90 درجه ای می سازند. محور چرخش این درب ها در یک راستا می باشد. در زمان باز شدن کامل یک درب، درب دیگر به صورت کامل بسته است. با تردد افراد از درب اول، درب دوم باز و درب اول بسته می شود. نکته قابل توجه این است که در زمان حرکت این درب و باز شدن ورودی، در حقیقت ورودی هیچ گاه باز نمی شود. به عبارتی دیگر، با حرکت یکی از لت ها قسمتی از ورودی باز می گردد و افراد از فضای ایجاد شده استفاده می کنند و وارد محوطه ورودی می شوند. قبل از آن که ورودی به صورت کامل باز گردد، لنگه بعدی محیط را پوشش داده و از خروج هوای گرم یا خنک محیط داخلی جلوگیری می کند. بدین ترتیب می توان این نوع درب را محصولی مناسب برای ممانعت از اتلاف انرژی دانست، به همین دلیل است که آن ها را دوستدار محیط زیست هم می نامند.

درب اتوماتیک شیشه ای گردان با حرکت به شکل دستی

نوع دیگری از درب اتوماتیک شیشه ای گردان وجود دارد که در تمام مدت ثابت است و با تماس ملایم ضربه به آن شروع به چرخش می کند. این درب احتیاجی به فشار زیاد برای چرخش ندارد و می توان آن را یک محصول بین درب اتوماتیک سنتی و مدرن دانست.

اگر به دنبال مکانی برای خرید این درب ها می گردید که بتوانید با قیمتی مناسب بهترین کیفیت را تحویل بگیرید، مکث در بهترین گزینه انتخابی برای شما خواهد بود. با مراجعه به وب سایت این مجموعه می توانید انواع درب ها را مشاهده کرده و پس از انتخاب آن را سفارش دهید.

اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای گردان

در ساخت اپراتور درب گردان شیشه ای با در نظر گرفتن به وابستگی سرعت حرکت افراد به سرعت حرکت درب، امکان تنظیم کردن سرعت درب هم وجود دارد. به عنوان مثال در اماکنی نظیر مراکز نگهداری از افراد کم توان، احتمال دارد فرد قادر نباشد با سرعت درب حرکت نماید، این موضوع می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. به همین جهت، کنترل سرعت حرکت درب مانند دیگر انواع درب اتوماتیک شیشه ای در اپراتور آن قابل تنظیم است. همچنین، این اپراتور می تواند با شناسایی سرعت حرکت افراد، سرعت حرکت درب را تنظیم کند.

شیشه و فریم درب اتوماتیک شیشه ای گردان

در ساخت فریم این درب از آلومینیوم آنودایز استفاده شده است. این مدل آلومینوم به جهت دارا بودن لایه ای محافظ، از مقاومت بالاتری برخوردار است و می تواند در مقابل ضربه و خط و خش استقامت بالاتری را نشان دهد؛ بنابراین، برای درب های اتوماتیک شیشه ای اغلب از این مدل فریم استفاده می شود. شیشه استفاده شده در تولید این درب معمولاً از مدل حرارت دیده با مقاومت بالا می باشد، افراد به راحتی قادر هستند روی این شیشه ها نام و یا برند شرکت خود را حک کنند و یا به دلخواه طرحی به روی آن نقاشی کنند.

موارد استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای چرخان

استفاده از این درب شیشه ای مناسب اماکنی نظیر: فروشگاه ها و مراکز خرید است؛ زیرا مشتریان با دست هایی پر از کیسه های خرید، دیگر احتیاجی به حرکت دادن درب ندارند. جدای از این مورد، استفاده از این درب ها برای یک ساختمان اداری می تواند بسیار شیک و تاثیر گذار باشد. همچنین، در اماکنی نظیر بانک ها که در آن تردد نسبتاً زیادی وجود دارد، استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای گردان می تواند مفید باشد.

 

موارد استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای چرخان

مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای گردان

درب های اتوماتیک گردان مزیت های بسیاری دارند که در متن ذیل به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

  • سیستم هدایت داخلی هوشمندانه در درب گردان مانع از ایجاد خاک و آب می شود.
  • قفل نمودن الکترومکانیکی بال های درب باز کن
  • عملکرد بادگیر در مواقع ضروری
  • امکان کنترل سرعت ورود و خروج مراجعین با کنترل سرعت چرخش درب
  • صرفه جویی در مصرف انرژی و تهویه هوا
  • دارای کنترل دسترسی از افراد غیرمجاز
  • تردد راحت برای کودکان و افراد دارای معلولیت‌های جسمی
  • جلوگیری از تبادل دمای محیط داخل و بیرون
  • ایمنی بسیار بالا برای مراجعین

تطبیق درب اتوماتیک شیشه ای گردان با سیستم های نظارتی و حفاظتی

انواع درب اتوماتیک شیشه ای توانایی تطبیق شدن با سیستم های حفاظتی و نظارتی نظیر: سیستم های اعلام حریق، سیستم های کنترل تردد و… را دارند. برای کنترل تردد و اتوماسیون ادارات می توان از آن ها استفاده نمود، در صورتی که باز شدن درب فقط با تشخیص کارت و یا اثر انگشت صورت گیرد. همچنین، این امکان وجود دارد که ورود و یا خروج از راه های مختلفی انجام شود برای مثال، به جهت ورود به مرکز ATM از دستگاه کارت خوان استفاده گردد و برای خروج حسگر چشمی به کار گرفته شود. نکته دیگر این است که این درب اتوماتیک را می توان به آسانی با سیستم های اعلام حریق هماهنگ کرد. به این صورت که سیستم اعلام حریق با شناسایی حرارت، دود و یا گاز به شکل اتوماتیک درب خروج اضطراری را باز می نماید و بدون هیچ گونه مشکلی راه خروج افراد را مهیا می کند. به همین دلیل می توان این درب ها را درب هایی بسیار ایمن در زمینه مهیا کردن ایمنی محیط قلمداد کرد. درب اتوماتیک شیشه ای گردان در شرایط اضطراری این امکان را دارد که به شکل درب گردان معمولی عمل کند و فقط با فشار دست مسیر را باز نماید.

قیمت درب اتوماتیک گردان

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای گردان به جنس، اندازه و نوع سیستم اتوماسیون بستگی دارد. این درب ها با قطر 2 متر و سیستم اتوماسیون ساده، حدود 10 میلیون تومان قیمت دارند؛ اما قیمت درب گردان بزرگ با سیستمی پیشرفته تر تا 50 میلیون تومان قیمت دارد. همچنین، باید به هزینه نصب و راه اندازی آن هم توجه داشت. این درب های اتوماتیک گردان، درب هایی هستند که به شکل اتوماتیک با حرکت گردان به دو طرف باز و بسته می شوند. این مدل درب ها از شیشه تمام شفاف ساخته شده اند و به جهت ظاهر شفاف و زیبایی که دارند، برای استفاده در فضاهایی نظیر: رستوران ها، فروشگاه ها، هتل ها و… مناسب می باشند. درب های اتوماتیک گردان شیشه ای، با به کارگیری سیستم های حسگری و کنترلی، به شکل اتوماتیک باز و بسته می شوند و به افراد این اجازه را می دهند تا بدون لمس کردن درب، به آسانی و با سرعت بیشتری وارد و خارج شوند.

مکث در، یکی از سایت های معتبر در زمینه فروش درب های اتوماتیک است. شما می توانید از طریق شماره های موجود در وب سایت این مجموعه، سفارش خود را به واحد فروش آن اعلام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *