دوربین IP

دوربین آنالوگ در کل کیفیت پایین تری نسبت به دوربین IP دارد

اگر قصد تغییر سیستم امنیتی دوربین IP را دارید و هم چنین می خواهید با دوربین آنالوگ نیز آشنا شوید ، این 12 نکته را در نظر بگیرید. دوربین آنالوگ یک دوربین سنتی است که در سیستم های مدار بسته استفاده می شود. این نوع دوربین ویدئو را از طریق کابل به دستگاه های ضبط و پخش ویدیویی یا DVR ارسال می کند. دوربین های IP همه دوربین های دیجیتالی هستند که می توانند سیگنال ها را از طریق کابل ارسال کنند تا در شبکه ذخیره شوند. امروزه بسیاری از سیستم های دوربین امنیتی از سیستم های ترکیبی هستند که از اجزای آنالوگ و دیجیتال استفاده می کنند.

نکات مهم برای خرید دوربین IP

 1. کیفیت فیلم

دوربین های IP کیفیت کلی فیلم بالاتر از دوربین های آنالوگ را ارائه می دهند. آنها دامنه های سایت ویدیویی بیشتری را ارائه می دهند ، مانند یک میدان دید گسترده یا باریک ، و قابلیت های بزرگنمایی بهتر. و از آنجا که آنها سیگنال های دیجیتالی واقعی را انتقال می دهند ، جزئیات ویدیویی بسیار بیشتری را ارائه می دهند ، که آنها را برای تشخیص چهره یا تشخیص شماره پلاک بسیار بهتر می کند.

دوربین آنالوگ در کل کیفیت پایین تری نسبت به دوربین های IP دارند ، اما در شرایط کم نور عملکرد بهتری دارند. دوربین های آنالوگ محدوده سایت محدودتری دارند و وضوح بزرگنمایی دوربین های IP را ارائه نمی دهند. اگر روی تصاویر آنالوگ بزرگنمایی کنید ، تصویری تخریب شده دریافت خواهید کرد. مثل آنچه در نمایش های پلیسی می بینید، نیست. اگر از دوربین آنالوگ استفاده می کنید ، با بزرگنمایی مجرمان را نخواهید شناخت.

 1. میزان وضوح

به طور کلی ، دوربین های دیجیتال وضوح 6 تا 20 برابر بیشتر از دوربین آنالوگ را ارائه می دهند. دوربین های آنالوگ محدود به وضوح استاندارد NTSC / PAL از 720 4 480 پیکسل (NTSC) / 575 (PAL) یا 0.4 مگاپیکسل (4CIF) هستند. رزولوشن دوربین آنالوگ از رم 420 تا 700 است. که می تواند تصاویر واضحی تولید کند.

دوربین های IP وضوح تصویری ارائه می دهند که می تواند از 1.3 مگاپیکسل تا 5 مگاپیکسل 2560 x 1920 انتقال فشرده و رمزگذاری شده باشد. این امکان را به شما می دهد تا یک منطقه دید بسیار گسترده تر را پوشش دهید یا تصاویر دقیق تر را در مناطق دید کوچک و بزرگنمایی بدست آورید.

 1. رسانه انتقال

دوربین آنالوگ سنتی از طریق کابل کواکس کار می کنند. آنها همچنین می توانند روی کابل های جفت پیچ خورده یا با اتصالات بی سیم کار کنند ، اما این وضوح کمتری را تولید می کند. دوربین های IP همچنین با جفت پیچ خورده ، کابل هم محور و با اتصالات بی سیم کار می کنند.

 1. قابلیت های PoE

یکی از مزایای دوربین های IP این است که می توانند از طریق کابل اترنت جفت پیچ خورده تغذیه شوند ، بنابراین نگرانی در مورد کارکرد سیم برق از بین می رود.دوربین های قدیمی آنالوگ نمی توانند از طریق PoE کار کنند.

 

دوربین IP کیفیت کلی فیلم را بالاتر از دوربین های آنالوگ ارائه می دهند

 

 1. بی سیم

اتصالات شبکه دوربین بی سیم IP می تواند یک راه حل عملی در مناطقی باشد که اجرای کابل بسیار دشوار یا گران است. از بی سیم می توان در ساختمانهایی که اجرای کابل غیر عملی یا غیرممکن است نیز استفاده کرد ، مانند ساختمانهای تاریخی.

 1. مسافت

دوربین آنالوگ می تواند از طریق کابل جفت پیچ خورده تا فاصله 1.5 کیلومتری و تا 300 متر از طریق کابل کواکس فیلم ارسال کنند. اما انتقال آنالوگ با افزایش فاصله و تبدیل سیگنال از یک قالب به قالب دیگر ، وضوح آن را از دست می دهد.

دوربین های IP می توانند ویدیوی دیجیتال را 100 متر از طریق کابل اترنت جفت پیچ خورده و مسافت نامحدود از طریق شبکه های IP ارسال کنند. از آنجا که تصاویر دیجیتال هستند ، 100٪ وضوح خود را در فواصل طولانی و هنگامی که سیگنال بین فرمت های مختلف تبدیل می شود ، حفظ می کنند.

 1. هوش و مدیریت

دوربین های IP هوش شبکه و قابلیت کنترل از راه دور را ارائه می دهند. آنها می توانند تصاویر و قسمتهای مختلف تصاویر را به طور همزمان در گیرندگان مختلف پخش کنند. آنها می توانند هنگام تشخیص حرکت ، کارهای اضافی مانند ارسال پیام را انجام دهند.

 1. سهولت نصب

دوربین آنالوگ بیشتر از دوربین های IP به کابل کشی نیاز دارند. به عنوان مثال ، آنها برای کنترل عملکرد پان ، شیب و بزرگنمایی به یک کابل جداگانه نیاز دارند. در صورت وجود صدا ، کابل دیگری مورد نیاز است. یک دوربین آنالوگ ممکن است به سه کابل جداگانه نیاز داشته باشد: برق ، صدا ، فیلم.

دوربین های IP می توانند سیگنال های تغذیه ، تصویر ، صدا ، کنترل PTZ ، کنترل را از طریق یک کابل ذا داشته باشند.

 1. امنیت

دوربین آنالوگ در برابر نقض امنیت بسیار آسیب پذیرتر است زیرا می توان به صورت فیزیکی خبره ها را رهگیری کرد و نوارها و دستگاه های ضبط را به سرقت برد. فیدهای ویدئویی آنالوگ نیز رمزگذاری نشده اند.

دوربین های IP رهگیری داده ها را دشوار می کند. آنها قبل از انتقال داده ها از طریق اینترنت به سرور شما ، رمزگذاری و فشرده می شوند و از پشتیبانی VPN برخوردار هستند.

 1. قابلیت اطمینان

دوربین های امنیتی آنالوگ بیش از نیم قرن است که وجود دارند و دارای سابقه طولانی و قابلیت اطمینان هستند. سیستم های IP به دلیل رمزگذاری و فشرده سازی داده ها ، قابلیت اطمینان داخلی دارند. آنها به اندازه شبکه قابل اعتماد هستند ، اگرچه می توان سیستم های پشتیبان را برای به حداقل رساندن قطعی ها ایجاد کرد.

 1. قابل توسعه بودن

دوربین های IP از قابلیت توسعه و مقیاس پذیری بیشتری نسبت به دوربین های آنالوگ برخوردار هستند زیرا پیچیدگی مورد نیاز کابل کشی آنها کمتر است. اما هنوز هم می توان در هنگام انتقال به دوربین های IP با استفاده از مبدل ها از زیرساخت کابل کشی موجود استفاده کرد.

 1. هزینه ها

تصور می شود سیستم های دوربین IP گران ترند زیرا هزینه دوربین ها بالاتر از دوربین آنالوگ است ، گرچه قیمت دوربین های IP همچنان رو به کاهش است. اما هزینه کلی ممکن است به دلیل هزینه های کمتر برای کابل کشی ، تجهیزات ضبط و نیروی کار کمتر از حد پیش بینی شده باشد. همچنین می توان با نصب دوربین های IP با زیرساخت کابل کشی موجود از طریق استفاده از توسعه دهنده ها و مبدل های رسانه ای ، هزینه ها را کاهش داد.برای داشتن خریدی مطمئن به فروشگاه های معتبری همچون مکث در مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *